perjantai 6. heinäkuuta 2012

Penseä paluu

 "Missäs sitä on oltu??"

Kevyestä moralisoinnista ja närkästyneestä ilmeestään huolimatta neiti Penninraha otti kotiin palanneen kansalaisen vastaan mitä sydämellisimmin. Olihan kaikki Lyyti-tädin tuoksumerkit vähintäänkin peitettävä puskemalla.

6 kommenttia:

  1. Näin on! Väestön palautuminen tuntuu miellyttävän Unnaa kovasti :)

    VastaaPoista
  2. Unna-neito! Sulla on hienon muhkea muhvi. Tuima ilme on ihan paikallaan, mutta korkeintaan minuutin, ettei se lähde takaisin pois!
    Mutkin voisit peittää puskemalla ♥ Olis aika pehmeetä!
    RANSU

    VastaaPoista
  3. Voi kuinka ihanaa♥
    Kansalainen on tullut takaisin palvelemaan Unnaa!

    VastaaPoista
  4. Unna, sul on opettaja-ilme :-)

    VastaaPoista
  5. Ransu: Muks!
    Juu, kaikissa muissa kuvissa olinkin ihan tavallinen hymysuu ja suukkosuu, niin tietenki ihmiset valkkaa sen missä oon tuikeena.

    Terkuin Unna Tuutikki

    Myrsky: Kyllä täällä riemuitaan. Puolikas palveluskunta ei selvästikään riitä täyttämään kaikkia Unnan halipusutarpeita.

    Zepa: Eiks ookin hyvä? Oon treenannu, et voin sit tarvittaessa tuikeilla ja paheksua vakuuttavasti.

    Terkuin Unna Tuutikki

    VastaaPoista

Kiitos kommentista! Vanhemmissa teksteissä on käytössä kommenttien valvonta, jotta yksikään terveinen ei jäisi huomiotta.