Pieni paraatikissa on kasvattanut esiintyvyyttään valtakunnassa. Aamuisten hännänpäristysparaatien lisäksi paraatikissaa tavataan nykyisin myös lounasaikaan. Ohessa harvinaista videokuvaa paraatikissan lajityypillisestä rytmikkäästä liikehdinnästä tuolin jalkojen ympärillä.
Hui, täällähän pärähti pirtsakka paraatimusiikki soimaan, kun avasin videon! Ihanan rytmikästä marssia =)
VastaaPoistaVideoitaessa paraatikissa hieman arasteli, mutta tavallisesti kiertelee tuolin jalkoja ympäri vaikka kuinka monen kahdeksikon edestä. Silloin henkilökunta voi miltei kuulla paraatimusiikin ;)
VastaaPoistaUpea paraati, upea kissa ja upea musiikki!
VastaaPoistaKaikinpuolin hienoa toimintaa. Olette ansainneet tunnustuksen, olkaa hyvä:) Se löytyy blogistani.
Hieno paraatihäntä ♥
VastaaPoistaTykkään!
RANSU
Myrsky: Kiitos kaunis niin kehuista kuin tunnustuksestakin! Käymme pokkaamassa sen pikimmiten :)
VastaaPoistaRansu: Eikös olekin! Paraatihäntä värisee kuin kalkkarokäärmeellä :)
Tällaista paraatia kattelee oikein mielellään, vaikka pitempänäkin versiona. Kiva oot!
VastaaPoistaIhana paraatikissa! Paavollakin on aika hyvin paraatiaskelet hallussa! :)
VastaaPoistaTätilässäkin tepsuttelee juuri nyt Vappu-paraatikissa iltaraksukupille ja säestää itse ponnekkaalla maukumisella kulkunsa. Tuutusella oli mainio rytmitys askelissa musiikin tahtiin. Jatkakaa!
VastaaPoistaMusta & Harmaa: Tätä mieltä ihmisetkin ovat! Unna itse tosin on sitä mieltä, ettei paraatia tarvittaisi, jos palveluskunta tarjoilisi vähän vikkelämmin!
VastaaPoistaHeidi: Oo, taidokasta! Onko Paavon latinolanteiden liikettä ja tanssijalkain tepsutusta peräti kuvattu blogissakin? :)
Tuutäti: Jatkamme, oitis paikalla! On se hyvä, että tätikissoiltakin sujuvat paraatiaskeleet, etteivät kansalaiset sielläkään jää paitsi tanssiesityksistä :)
Vaikuttava esitys! :)
VastaaPoistaTuutti vetää tämänkin tyylipuhtaasti! Mikä on päristellessä, kun neidillä on täydelliset paraatisääret, takaneljännes ja rytmitajukin kaupan päälle. Ja nuo tuolinjalat on kuin luotu paraatikuvioihin:D - veikkaan että huonekalusuunnittelija on kissaihmisiä.
VastaaPoistaNaukulan Mamma: Kiitos! Kehut välitetty vaikuttavalle esiintyjälle :)
VastaaPoistaOtto Kulta: Totisesti, siinä saa moni ammattilainen katsella kateellisena, kun kissa pyörähtelee viehkeitä koreografioitaan, joista ei huumoriakaan puutu :)