Tiedoksi lukijoille. En välttämättä vastaa kommentteihin.
Ehkä joskus jaksan pukea muistot sanoiksi kauniimmin. Ne ovat ihania ja lämpimiä, mutta juuri nyt en näe eteeni kyyneliltä. Moni on lausunut aiheesta kauniisti lauluissa ja kaunokirjallisuudessa, mutta toisten sanoihin turvautuminen ei tavoita menetettyä ainutlaatuisuutta.
UKK: Kasvain. Saattohoidettiin. 7.11.2022 oli aika auttaa rakas ystävä nukkumaan rauhassa.
Voi sentään. Ihana, pikkuinen Lyyti on poissa. Iso halaus ja voimia musertavaan suruun kaikille omaisille. Hän eli pitkän hienon elämän mummelikissasi asti. Ihanan pitkään saitte pitää hänet ilonanne, sinä ja täti-ihminen, ja siinä sivussa varmaan moni muukin Lyytiin kiintyi kuin omaansa. Myötäeläen surussanne, täälläkin on kyyneleet silmissä.
Saila: Kiitos <3 Ei ollut yksiäkään kuivia silmiä Tätikissojen valtakunnassa maanantaina. Musertava kuvaa tunnetta hyvin. Pieni kissa, suunnaton persoona ja valtava suru sydämissä. Olemme totisesti etuoikeutettuja, kun meillä on ollut elämässämme Lyyti.
Kiitos kauniista sanoistasi (jotka bloggerin roskapostiviemäri oli niellä) hyvä Kissasetä! Ystävien, kissojen ja muidenkin, huomioiminen on kyllä tärkeää muistaa <3
Tiedoksi lukijoille. En välttämättä vastaa kommentteihin.
VastaaPoistaEhkä joskus jaksan pukea muistot sanoiksi kauniimmin. Ne ovat ihania ja lämpimiä, mutta juuri nyt en näe eteeni kyyneliltä. Moni on lausunut aiheesta kauniisti lauluissa ja kaunokirjallisuudessa, mutta toisten sanoihin turvautuminen ei tavoita menetettyä ainutlaatuisuutta.
UKK: Kasvain. Saattohoidettiin. 7.11.2022 oli aika auttaa rakas ystävä nukkumaan rauhassa.
Osanotto ja voimia <3
VastaaPoistaKiitos <3
VastaaPoistaVoi sentään. Ihana, pikkuinen Lyyti on poissa. Iso halaus ja voimia musertavaan suruun kaikille omaisille.
VastaaPoistaHän eli pitkän hienon elämän mummelikissasi asti. Ihanan pitkään saitte pitää hänet ilonanne, sinä ja täti-ihminen, ja siinä sivussa varmaan moni muukin Lyytiin kiintyi kuin omaansa.
Myötäeläen surussanne, täälläkin on kyyneleet silmissä.
Osanottoni suuren menetyksen johdosta. Ei ole sanoja sille musertavalle surulle mikä rakkaan ystävän poismeno tuo mukanaan. Olette ajatuksissani.
VastaaPoistaSaila: Kiitos <3 Ei ollut yksiäkään kuivia silmiä Tätikissojen valtakunnassa maanantaina. Musertava kuvaa tunnetta hyvin. Pieni kissa, suunnaton persoona ja valtava suru sydämissä. Olemme totisesti etuoikeutettuja, kun meillä on ollut elämässämme Lyyti.
VastaaPoistaJamuska: Kiitos <3
💔
VastaaPoistaSofia: Pidä kolmiväristen kaunotarten lippua korkealla <3 Teilläkin on ollut samansuuntaista surua hiljattain <3
VastaaPoistaOtan osaa. Lyytille hyvää matkaa. <3
VastaaPoistaElli: Kiitos <3
VastaaPoista♥
VastaaPoistaVoi, lämmin osanotto (vaikkakin kauheasti myöhässä) ♥
VastaaPoistaKiitos Mamma N, Henna, Arttu ja Lupsu <3
VastaaPoistaKaikkien Kissojen ystävä vanha setämies ottaa osaa :(
VastaaPoistaMuistetaan rapsuttaa kaikkia ystäviä, sekä kissoja että heidän henkilökuntaansakin.
Kissäsetä ottaa osaa, hän oli kaunis ja vuosia häntäkin blogissasi seurasin...
VastaaPoistaKiitos kauniista sanoistasi (jotka bloggerin roskapostiviemäri oli niellä) hyvä Kissasetä! Ystävien, kissojen ja muidenkin, huomioiminen on kyllä tärkeää muistaa <3
VastaaPoista